Kiermasz OGRÓD i TY

OGRÓD i TY- największy kiermasz ogrodniczy w regionie

Otwieramy ogrody w Targach Kielce!

Wielki kiermasz ogrodniczy w Targach Kielce na dzień po Zimnej Zośce wydaje się idealnym czasem na zakupy do ogrodu. Organizator wystaw przygotował miejsca między innymi dla producentów sadzonek, mebli ogrodowych, zapewniając im zainteresowanie kupujących w komfortowych warunkach.  16 maja na terenie centrum wystawienniczego znajdą coś dla siebie wszyscy miłośnicy zieleni i działkowych dodatków!

– Kiermasz ogrodniczy nie jest u nas nowością – mówi Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce – zazwyczaj towarzyszył ulubionej wystawie kielczan Dom, będąc częścią targów Ogród i Ty. Ograniczenia związane ze światową pandemią spowodowały, że także producenci sadzonek i wszelkich akcesoriów ogrodowych odczuli negatywne jej skutki. Dlatego postanowiliśmy otworzyć nasze bramy dla tej części gospodarki. Jeśli akcja się powiedzie, także w kolejnych tygodniach będziemy organizowali podobne kiermasze również w innych dziedzinach – zapowiada prezes Andrzej Mochoń 

Atrakcyjne produkty… i ceny

„Zimna Zośka” jak co roku odwiedzi ogrodników 15 maja, więc idealnie jest zaopatrzyć się w rośliny na kiermaszu OGRÓD i TY dzień później. Na klientów czekają:
kwiaty balkonowe, cięte, nasiona, rozsady, sadzonki, cebulki, trawy, iglaki, drzewa i krzewy ozdobne oraz owocowe rośliny doniczkowe, warzywa, podłoża, nawozy oraz środki ochrony roślin. Kielczanie będą mogli zaopatrzyć się także w meble ogrodowe, altany, sprzęt ogrodniczy, ogrodzenia oraz fontanny- czyli wszystko czego potrzebują na swoje działki.
Co więcej sprzedający zapowiedzieli „wietrzenie magazynów”, co oznacza produkty w atrakcyjnych cenach.

Wyjątkowe produkty w Kielcach

Majowy kiermasz to obowiązkowy punkt w kalendarzu koneserów kwiatów. Nie lada gratką będzie stoisko jedynego w Polsce producenta storczyków ogrodowych- Obuwników. To łatwe w uprawie, odporne na mrozy rośliny a do tego wyjątkowo piękne. Wśród nietuzinkowych kwiatów na kiermaszu znajdą miejsce także: pięknokwiaty, amsonie, baptysje, pigelie, rzadkie liliowce, świecznice oraz hosty zwane także funkiami.
Ale ogród to nie tylko rośliny, dlatego sprzedający zaoferują nietuzinkowe meble z palet, meble ogrodowe, ogrodzenia i fontanny. Dla osób obawiających się suszy i braków w dostępie wody podczas pielęgnacji ogrodów idealnym rozwiązaniem jest własna studnia. Podczas kiermaszu klienci będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o studniach głębinowych za sprawą kieleckiej firmy zajmującej się kompleksowo odwiertami.

Bezpieczeństwo i komfort najważniejsze

Od samego początku dla organizatorów kiermaszu priorytetem było zapewnienie jak najwyższych norm bezpieczeństwa. Ogromne przestrzenie jakimi dysponują Targi Kielce umożliwiają zakupy z zachowaniem odległości i zaleceń sanitarnych. Stoiska będą od siebie oddalone, a sprzedawcy jak i klienci będą zobowiązani do noszenia masek. Na terenie obiektu znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Dodatkowo pracownicy będą dezynfekować dłonie każdej osobie wchodzącej na teren targów. Ochrona będzie czuwać nad zachowaniem bezpiecznych odstępów. Organizatorzy postawili także na komfort zakupów. To dotyczy zarówno sprzedających jak i klientów. Założeniem jest kiermasz ogrodniczy na świeżym powietrzu, jednak, gdy warunki pogodowe się pogorszą wystawa zostanie przeniesiona do hal. Dla odwiedzających będzie także dostępny parking na terenie obiektu. Wszystko po to, aby zakupy były nie tylko bezpieczne, ale także wygodne.

Zapraszamy 16 maja (sobota) do Targów Kielce. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Opłata za parking 5 zł. Bez ograniczenia czasowego